15 июня 2021 г. Засідання Робочої групи щодо взаємодії Держекоінспекції та громадських інспекторів

15.06.2021 Харків, Будинок рад. У малій залі засідань відбулося відкрите засідання робочої групи в Харківській області Громадської ради при Державній екологічній інспекції України. Модератор: Віталій Шапірко, голова робочої групи в Харківській області, радник голови Громадської ради при ДЕІ з питань координації роботи по Харківській області.

Окрім керівництва Харківської області та членів Робочої групи (РГ), у заході взяли участь представники правоохоронних органів, громадських та благодійних організацій Харківщини, журналісти, представники підприємств, лідери екологічної спільноти.

Основною метою РГ є напрацювання механізмів взаємодії та конструктивної роботи між громадськістю та екоінспекцією. «У громадськості є, як мінімум, три механізми взаємодії з екоінспекцією. Перший – це відпрацювання змін до законодавства та підзаконних актів. Другий – моніторинг діяльності екоінспекції. І третій – інститут громадських інспекторів», – розповів заступник голови Харківської ОДА Антон Деньгуб.

Під час засідання розглянули питання взаємодії РГ з громадськістю, інститутами громадянського суспільства та ЗМІ, а саме: координацію взаємодії з Держекоінспекцією, спільний розгляд і контроль реагування на звернення та скарги.

Також під час наради презентували Дорожню карту досягнення цілей робочої групи та заслухали доповіді лідерів інституту громадянського суспільства щодо досвіду сучасних екологічних ініціатив на території Харківської області, а саме: прибирання річки Уди, проект створення Національного природного парку «Ізюмська Лука» та інше.