18 января 2018 г. Страх та ненависть у Дворічанському районі. Нові пригоди мисливців з ДП «Бірюк»

18 грудня 2017 року на території Дворічанського району оголосили карантин у зв’язку з виявленою на території мисливського господарства «Бірюк» африканською чумою свиней. На  засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) головними борцями з вірусом АЧС було призначено мисливське господарство ДП «Бірюк». Вони повинні були забезпечити все, починаючи від спалювання і до дезинфекції. Зважаючи на обставини, національним природним парком «Двурічаський», який межує з територією ДП «Бірюк», було посилено заходи з охорони території.

13 січня 2018 року під час чергового рейду працівники парку за участі громадськості поблизу перехрестя асфальтових шляхів (знайоме багатьом волонтерам як «Хрест») неподалік села Красне побачили автомобіль «Нива» темно-червоного кольору. За машиною, прямо на дорозі, лежав мертвий кабан не першої свіжості. За свідченнями очевидців, до цього моменту кабана тягли за машиною на тросі. Про це ж свідчить і слід волочіння на асфальті. Звісно, залишити без уваги такі дії будь-яка адекватна людина, а тим паче, яка знає про карантин з приводу АЧС в районі, не може. Тому хлопці зупинились, аби з’ясувати, що ж таки відбувається, та викликати ветеринарну службу для правильної та безпечної утилізації туші кабана. Однак замість доволі стандартної буденної ситуації парківці стали свідками комедійного шоу, головними акторами якого стали Сергій Заковоротний і Валерій Водяницький (один з керівників ДП «Бірюк»).

Якщо відкинути зухвалу поведінку «бірюків», до якої в районі вже, на жаль, звикли (пригадаємо тільки випадок  03.01.2018 https://www.youtube.com/watch?v=rgDZqe4w2gg), в залишку маємо наступне: двоє чоловіків у районі, в якому оголошено карантин через африканську чуму свиней, не маючи при собі жодних спеціальних засобів, тягають за автівкою на тросі загиблого з невідомих причин кабана (ветеринарна служба ознак кульового ураження на туші не знайшла) дорогами загального користування!

Питання: Куди та звідки вони тягли того кабана?