02 апреля 2021 г. О.Фільчаков ініціює створення робочої групи для протидії та розкриття екологічних правопорушень

2 квітня 2021 року керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков провів спільну нараду очільників правоохоронних органів та органів державного нагляду Харківської області щодо стану додержання вимог законодавства в екологічній сфері.

У заході також взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, народні депутати України, представники органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади та науковців.

Олександр Фільчаков нагадав усім присутнім, що Конституція України визначає забезпечення екологічної безпеки основним обов’язком держави, а півроку тому проблему стану екології віднесено до складових частин національної безпеки.

«Наразі питання захисту довкілля врегульовано у понад 40 законах та сотні підзаконних нормативних актів. Проте система відповідальності за екологічні правопорушення та контроль за дотриманням правоохоронного законодавства залишаються неефективними».

«Видно неозброєним оком порушення екологічних норм, які можуть призвести до катастрофічних наслідків. А в нас немає запасної України як наголошує глава держави».

«2021 року природоохоронні заходи виконувались відповідно до трьох комплексних програм у тому числі програми охорони навколишнього природного середовища у Харківській області, яка була затверджена рішенням обласної ради 12 років тому. В зв’язку з закінченням терміну її виконання з ініціативи обласної державної адміністрації розроблено відповідну програму на 2021–2027 роки».

Екологічна ситуація на Слобожанщині характеризується як стабільно напружена. Особливо це стосується стану атмосферного повітря, лісових, водних ресурсів, видобутку корисних копалин, а також утилізації відходів.

«Досі не прийнято остаточних процесуальних рішень у більш ніж 350 кримінальних правопорушень минулих років. Тому сьогодні наше з вами  ключове завдання — визначення основних болючих точок у цих питаннях, напрямів, які потребують невідкладного вдосконалення  діяльності правоохоронних та інших державних органів, а також узгодження відповідних спільних заходів».

Керівник обласної прокуратури зазначив, що першочерговою задачею є налагодження спільної роботи правоохоронних та контролюючих органів та забезпечення системного обміну інформацією:

«Ініціюю створення в обласній прокуратурі міжвідомчу робочу групу з питань протидії та розкриття екологічних правопорушень. До її складу включити усіх правоохоронні органи та органи нагляду і контролю та державної виконавчої влади».

Олександр Фільчаков наголосив на необхідності розробки спільних дієвих практичних заходів, виконання яких дозволить зміцнити стан законності та правопорядку в екологічній сфері.

«Учасникам даної наради роздані проекти постанов спільної наради керівників правоохоронних органів та органів державного нагляду. Відповідно до якого з урахуванням ваших пропозицій нами розроблено 9 заходів, строк виконання яких поставлено до 15 листопада поточного року».