14 ноября 2019 г. НПП «Святі Гори». За крок від знищення природного ландшафту

14.11.2019 м. Харків, прес-центр «Накипіло». Прес-конференція «За крок від знищення природного ландшафту». Головна тема: про ймовірність втратити природний комплекс старовікової заплавної діброви та цілинних заплавних луків Національного природного парку «Святі Гори» у Святогірську через заплановане будівництво спортивного комплексу.

У прес-конференції взяли участь науковці та члени НТР НПП  «Святі гори», представники екологічних та антикорупційних громадських організацій, громадянські активісти, керівники туристичного сектора міста Святогірськ Донецької області.

Жителі Святогірська занепокоєні, що спортивний комплекс, який збираються побудувати на лузі біля Сіверського Донця, зіпсує мальовничий вид і може знищити тисячі рослин, частина з яких – в Червоній книзі України. Рішення про будівництво чиновники Донецької облдержадміністрації вже прийняли. Дозвіл від Святогірської міськради також отримано, і навіть почалися роботи із землеустрою. На сайті Президента активісти зареєстрували петицію з вимогою зберегти первозданний вигляд заплавної луки, щоб влада змінила призначення ділянки, і щоб ніхто не міг претендувати на забудову цієї землі. Активісти сподіваються, що петиція збере достатню кількість голосів і на неї відреагує президент України В.Зеленський.