09 декабря 2016 г. Новости от партнеров. Аліна Ловчиновська про незаконну рубку в Нововодолазькому районі. Харківська область

Громадська організація «ГРІНДА Інтернешнл» – екологічна організація. Один із основних напрямків її діяльності – захист лісів. Протягом останніх днів члени організації займаються проблемою незаконної вирубки дерев в Нововодолазькому районі Харківської області.

Аліна Ловчиновська, ГО «ГРІНДА Інтернешнл»:

«29 листопада 2016 року ми отримали тривожну інформацію від громадських організацій «Східний корпус» та «Цивільний корпус Азов» про масштабну вирубку дубового масиву в районі села Просяне Нововодолазького району Харківської області. Було вирішено наступного дня разом із активістами з цих небайдужих до екологічних проблем області організацій виїхати на місце події та провести професійну аерозйомку за допомогою квадрокоптеру та іншого сучасного фото- та відеообладнання.

Прибувши на місце, ми зрозуміли, що вирубка опинилася ще масштабнішою, ніж ми очікували. Було вирублено ліс на схилах яру довжиною майже кілометр. Більшість порубаних дерев –  це дуби, які є дорогою породою дерева взагалі та особливо цінною породою для лісодефіцитної Харківської області, бо ми є Південно-Східним форпостом нагорних дібров Євразії».

На місце подій були люди із бензопилами, яки займалися лісозаготівлею. Вони працювали без лісорубного квитка, що є значними порушеннями техніки безпеки. Можна припустити, що ці люди причетні до незаконної вирубки. Було викликано наряд поліції, який зафіксував все, що відбувалося, встановив особи та прийняв у представника Громадської організації «Східний корпус» заяву про правопорушення. Пізніше, на місце подій прибули представники прокуратури області, Головного слідчого управління, слідчий по справі та представник районної державної адміністрації. На місці відбулася дискусія щодо ситуації, яка склалася, було вислухано точки зору всіх присутніх.

 

Обсудить на форуме:

http://forum.meta.ua/topic/t/204244.html