17 декабря 2016 г. Новорічного полювання не буде в 11 районах Харківської області. Новости от партнеров

14 грудня 2016 року громадська організація «ГРІНДА Інтернешнл» брала участь у якості третьої сторони без самостійних вимог у судовому процесі в Харківському окружному адміністративному суді. Судовий процес було розпочато за позовом одного з мисливців Харківської області, який вважав, що його права було порушено розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації, згідно з яким було заборонено відкриття сезону полювання 2016-2017 у 11 районах Харківської області у зв’язку з небезпекою в регіоні.

Судове засідання було жвавим та емоційним. Позивач доводив свою думку та намагався аргументувати порушення своїх прав.

Володимир Цимбалюк, позивач:

«Почему я должен как гражданин страдать? Почему я должен нести убытки? Мои права, как гражданина, нарушены».

Відповідач захищав законність розпорядження адміністрації.

Дмитро Бабенко, відповідач, представник Харківської обласної державної адміністрації:

«Закон України «Про мисливське господарство і полювання», а саме стаття 8 та 19 частина друга, надає право облдержадміністрації проводити певні обмеження. А саме: регулювати строки полювання, конкретно дату відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня. Для того в межах цих повноважень, в межах погодження цих строків обласна держадміністрація і застосувала свій акт у формі, передбаченій законом України «Про місцеві держадміністрації»  – розпорядженням, ввела певні обмеження, які поширюються саме на користувачів мисливських угідь, тобто на спеціалізовані мисливські господарства, на конкретних мисливців».

Представники Громадської організації «ГРИНДА Інтернешнл» підтримували позицію щодо правильності заборони сезону полювання в цих районах.

Анастасія Сербіна, представник третьої сторони, ГО «ГРІНДА Інтернешнл»:

«Вважаю, що прийняте розпорядження прийнято саме в межах і спосіб, визначений законом, оскільки у статті 13 Закону України «Про місцеві держадміністрації» є повноваження щодо вирішення питань, у тому числі використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля. В галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян, визначених статтею 25, місцева держадміністрація може забезпечувати здійснення заходів щодо охорони громадської безпеки та громадського порядку. Саме це і було зроблено відповідно до статті 8, статті 19 Закону України «Про мисливське господарство і полювання». Такі повноваження належать до держадміністрації, вона може вирішувати вказане питання, а саме забороняти відкриття сезонів полювання по певних районах Харківської області».

Суддя виніс справедливе, на нашу думку, рішення, залишити позов без задоволення.

Андрій Зінченко, суддя Харківського окружного адміністративного суду:

«Суд оголошує постанову. 14 грудня 2016 року Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зінченка при закритті судового засідання за участі позивача Цимбалюка, представника відповідача Бабенка, третьої особи Ловчиновської, Ловчиновського, Сербіної, розглянувши на відкритому судовому засідання в місті Харкові справу за позовом Цимбалюка Володимира Дмитровича до Харківської обласної державної адміністрації за участю третьої особи ГО «ГРІНДА Інтернешнл», постановив:

В задоволенні в адміністративному позові Цимбалюка Володимира Дмитровича до Харківської обласної державної адміністрації про визнання недійсним розпорядження відмовити».

Обсудить на форумах:

http://forum.meta.ua/topic/t/204336.html

https://www.kharkovforum.com/4797087-ne_uzheli_tak_hochetsya_ohotitsya