31 августа 2021 г. Нафтогаз нищить ліс та вводить в оману місцеве населення!

ГПУ «Шебелинкагазвидобування» (філія АТ «Укргазвидобування») на Святогірському газоконденсатному родовищі (Ізюмський район, Харківська область) замовила Ізюмському лісгоспу (ДП «Ізюмське лісове господарство») звільнити від лісу майданчик під бурову №14 (так звана бурова в районі залізничної платформи «390 км») і просіку під технологічну дорогу до неї в Студенецькому лісництві. В результаті було знищено приблизно11 гасоснового лісу.

Знищення лісу, забруднення води, ґрунтів і повітря – не рідкість в ході газодобувної діяльності, але дивним є зовсім інший факт, а саме законність планування даної діяльності державної нафтогазовидобувною компанією України.

У 2018 році на громадських слуханнях в селі Олександрівка обговорювалась планована діяльність (розміщення бурової №14 Святогірського родовища) https://www.youtube.com/watch?v=H3VREyiq4HM в зовсім іншому місці, але в подальшому ГПУ «Шебелинкагазвидобування» просто поміняла в документах координати майбутньої бурової (№14 Святогірського родовища).

Керівництво ГПУ «Шебелинкагазвидобування» розуміло, що позитивний висновок на розміщення бурової в зазначеному місці законним шляхом отримати неможливо і пішло на фальсифікацію документів.

Місцеві мешканці б’ють на сполох та звернулися за захистом своїх конституційних прав до Ради національної безпеки та оборони України.

АЛЕ:

1. Листи від секретаріату Кабміну та апарату РНБО України  НАК «Нафтогаз України» переадресувала до АТ «Укргазвидобування».

2. Листом (без дати) АТ «Укргазвидобування» в особі заступника директора із земельних та соціальних питань Чауса В.А. повідомило , що  згідно закону «Про ОВД» компанія отримала висновок з ОВД по справі 201821105, і вказано, що «означеною процедурою оцінювалась планова діяльність з буріння свердловини №14 Святогірського родовища з місцеположенням в координатах Pulkovo 1942: 49°07’16″ північної широти, 37°12’28″ східної довготи». Але, якщо ми відкриємо вказаний документ, то на сторінках 12 та 115 (Додаток А4) можна бачити, що свердловина №14 вказана за координатами Pulkovo 1942: 49°04’14,24″ північної широти, 37°25’28,15″ східної довготи (різниця між двома точками складає більше 16 км). Хочеться звернути увагу на те, що мова у зверненні була про свердловину №14, яку планують бурити біля ст. «390 км», а це зовсім інша точка, ніж вказані вище.

3. Далі у цьому листі повідомляється, що були ще одні слухання з ОВД по справі 20191312740/1, які нібито відбулися в готелі Reikartz 05.04.2019р., за результатами яких було зроблено Висновок, в якому повідомляється, що в межах Святогірського родовища (наведені координати) можливе будівництво до 7 свердловин кожен рік, і що скориговані координати свердловини №14 знаходяться у межах даної площі. Тобто на думку заст. директора АТ «Укргазвидобування» Чауса В.А. місцезнаходження свердловини №14 аж ніяк не впливає на оцінку впливу на довкілля та висновок, що є грубим порушенням ст.5 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», де чітко наведено перелік інформації, яку потрібно давати у повідомленні про плановану діяльність. Серед такої інформації у п.3 значиться місце провадження планованої діяльності та територіальні альтернативи.

4. Наступними абзацами зазначається, що у Висновку були проаналізовані усі максимальні параметри можливого впливу на навколишнє середовище для найглибшої свердловини, та згідно із п.7 Висновку – додаткової оцінки впливу на довкілля не передбачено. Тобто на думку АТ «Укргазвидобування» свердловина №14 може бути у будь-якому місці, і це не буде порушенням законодавства. Але в п.1.1 звіту з ОВД по справі 201821105 чітко прописані майданчики по всім спорудам (стор.5-6, 12 та додатки А1-А7), де наведені  координати свердловин, їх розташування на мапі та зазначені договори сервітутів з землекористувачами земельних ділянок (стор.11). Враховуючи цю інформацію був зроблений звіт, а в подальшому й висновок. Тобто зміна розташування свердловини може суттєво вплинути на всі розрахунки, які зроблені у звіті з ОВД, та вплинути на Висновок.

5. Далі відповідальна особа АТ «Укргазвидобування» проінформувала, що відповідно до угоди з ДП «Ізюмське лісове господарство» останнє виконало роботи з вирубки та прибирання лісових насаджень для буріння свердловини №14. Але наведені у листі координати цієї свердловини вказують на те, що вона знаходиться зовсім в іншому місці (на відстані понад16 км), – тож вирубка лісу була помилковою.