25 июля 2019 г. Червонооскільське водосховище та річка Оскіл. Екологічні ризики та загрози

25 липня 2019 року у Борівській РДА відбулася робоча нарада з питання щодо екологічного стану Червонооскільського водосховища та річки Оскіл. Були присутні представники трьох районів Харківської області – Куп’янського, Борівського, Ізюмського, голови райдержадміністрацій, експерт із Німеччини – представник німецького ділового фонду міжнародної співпраці Служба старших експертів (SES) Герберт Грушка, громадські організації.

Забруднення річки Оскіл та Червонооскільського водосховища зхвилювало місцеву владу і громаду, тому через Харківський Центр розвитку місцевого самоврядування був залучений експерт з Німеччини. У ході зустрічі німецький експерт доповів про свої дослідження щодо загрозливого екологічного стану річки та водосховища та запропонував методи вирішення проблем. Концентрація шкідливих речовин у водоймах значно перевищує норму, що може призвести до катастрофічних наслідків.

Щоб вирішити питання такого масштабу сторони домовилися прийняти як самостійні заходи, спрямовані на поліпшення стану водойм, так і продовжити подальший розвиток партнерських відносин у реалізації даного проекту, а саме – підготувати відповідний пакет документів за допомогою спеціалістів Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА та звернутися до обласної влади з проханням про виділення додаткових бюджетних коштів.