06 января 2018 г. Браконьєрські полювання мисливського господарства ДП «Бірюк» під виглядом боротьби з АЧС

У грудні 2017 року в Дворічанському районі на території мисливського господарства «Дочірнє підприємство «Бірюк», зафіксовано спалах африканської чуми свиней.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Дворічанськiй РДА спочатку проігнорувала застереження науковців та природоохоронців щодо необхідності виконувати всі ветеринарні інструкції та повністю довірила заходи з ліквідації АЧС відомому на всю Харківську область браконьєрському мисливському господарству ДП «Бірюк».

Громадські активісти на власні очі змогли переконатись, як саме «бірюки» проводять карантинні заходи. 03.01.2018 року на території мисливського господарства рейдова група, повертаючись з обходу територій НПП «Дворічанський», помітила двох осіб, які, не зважаючи на карантинні обмеження, проводили полювання на вовків з нарізної зброї зі встановленими глушниками.

Особи, що представились єгерями ДП «Бірюк», спочатку намагались втекти з місця подій, а коли це не вдалось – відкрили вогонь по представникам громадського об’єднання «Всеукраїнський рух захисників Вітчизни».

Після таких подій виникає питання: а чи взагалі була та чума? Або її просто використовують для легалізації браконьєрського безладу в Дворічанському районі?